Anne sütü hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınızı koruyan en büyük mucizedir. Bebeğinizin optimal büyümesini sağlar, bağışıklığını güçlendirir, beyin ve göz gelişimini destekler, enfeksiyonlardan korur ve bebeğinizde alerjik hastalıklar daha az görülür. Ayrıca anne sütü alan bebekler daha az ağlar, uzun vadede sağlıkları daha iyi olur, ani beşik ölümü sendromu daha az görülür, çene ve diş sağlığı da olumlu şekilde gelişir.

Emzirme sadece bebeklerin değil annelerin de sağlığını korur. Anneleri meme ve yumurtalık kanserinden korur, doğum sonu kanamalarını ve kemik erimesini azaltır. Ayrıca annelerin daha kolay kilo vermesini sağlar ve adetlerin gecikmesini sağlayarak üst üste gebe kalmayı önler. Tabi en önemlisi anne ile bebek arasında duygusal bir bağ(bonding) kurulmasını sağlar. Anne bebek bağlanmasını güçlendirir.

Doğum sonrası pek çok anne bebeğini hiçbir sorun yaşamadan emzirir. Ama bazı anneler emzirme sırasında sorunlar yaşayabilir. Bu normal bir süreçtir. Hiç endişe etmeyin. Çünkü yalnız değilsiniz. Emzirme sırasında sizin gibi sorun yaşayan pek çok anne vardır. Doğru zamanda ve doğru ellerle buluştuğunuz zaman bebeğinizi emzirmeniz her zaman mümkündür. Bu nedenle emzirme ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız en kısa süre içinde bir emzirme danışmanından destek almanız siz ve bebeğiniz için en iyisidir.

 

Anne & Bebek Taburculuk ve Emzirme Danışmanlığı Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Siz veya sevdikleriniz Eryaman Sağlık Kabini ekibi ile 0 541 914 49 71'i arayarak iletişime geçebilir, ihtiyaç ve beklentilerinizi paylaşabilir ve kolayca anne ve bebek taburculuk ya da Emzirme Danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?